Trivietis miestui (LT)

TRIVIETIS MIESTUI Liucijus Suslavičius

Eismui miestuose tampant vis intensyvesniu, visi – ir miestų planuotojai, ir automobilių gamintojai, ir automobilininkai – palaipsniui apsipranta su mintimi, jog ateityje miestuose važinės specialiai tam skirtos transporto priemonės. Įprasti automobiliai, tokie, kokie miestų gatvėse vyrauja šiandien, paprasčiausiai bus išstumti iš gatvių kaip pernelyg dideli, nemanevringi ir neekonomiški.

Šią prognozę patvirtina pradžioje ne itin palankiai rinkoje sutikto dviviečio “smart” vėlesnė sekmė rinkoje, šiandien iššaukusi naujos “smart” automobiliukų kartos pasirodymą. Todėl nei vienas stambesnis automobilių gamintojas nebegali nekreipti dėmesio į “miesto automobilių” kūrimą. Aišku, šiandien kiekvienas jų ieško savų sprendimų, pagrįstų firmos tradicijomis ir galimybėmis bei supratimu apie tai, ko norės pirkėjas po 4-5 metų.

Koncernas “Volkswagen” taip pat nepanoro kurti tik “smart” varianto ir pasirinko kur kas originalesnį sprendimą. Jo specialistai, atlike statistinius tyrimus, priėjo išvados, kad dvivietė transporto priemonė neretai net ir mieste yra pernelyg maža ir pasiūle kompromisinį sprendimą – trijų pilnaverčių sėdimų vietų automobilį, kiek platesnį nei “smart”, o kad kompensuoti šį praplatinimą, sukūrė originalų atstumiamų į šoną durelių mechanizmą. Atrodančiame kaip lašas ant ratų “minifolksvagene”jo vairuotojas sėdi ne kairėje, kaip esame pripratę, o tiksliai per vidurį, gi sėdynės keleiviams yra jam iš kairės ir dešinės, kiek pastumtos atgal. Plačios atstumiamos durelės leidžia palyginti patogiai susėsti į saloną ir nekliudo net siaurame tarpe tarp stovinčių automobilių įlipti ir išlipti. Įdomus dizainerių sprendimas – ant šono esanti “Volkswagen” emblema kartu yra ir rankena durelėms atstumti. Transportu užkimštose gatvėse greit nepavažiuosi, tad ir galingo variklio nereikia – pakaks vieno cilindro 16 AG galios dyzeliuko su atitinkamai parinkta transmisija.

Jei tik atsiras paklausa, koncernas pasirengęs naująjį miesto automobilį pradėti gaminti 2006-siais metais.

Iliustracijoje: taip turėtų atrodyti trivietis “Volkswagen”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *