Apie projektą

Ši interneto svetainė kuriama Liucijaus Suslavičiaus archyvo medžiagos pagrindu. Svetainė yra atvira, nekomercinė. Joje gali būti patalpinta ir svetainės lankytojų atsiųsta medžiaga susijusi su Liucijum Suslavičium.

Svetainės pradžia ir pagrindas yra Liucijaus Suslavičiaus 2002-2007 metų straipsnių „rankraščiai” paskelbti rubrikoje Straipsniai/Rankraščiai. Tai paties autoriaus klasifikuoti straipsniai iš darbo kompiuterio. Straipsnių tekstas, pavadinimai ir bylų pavadinimai nekoreguoti. Iš pradžių jų yra paskelbiama virš 800.

Skiltyje Galerija/Automobilis Lietuvoje 1918-40 rasite medžiagos pavyzdžių, naudotų fotografijų albumui Automobilis Lietuvoje 1918-1940 (bendraautorius Klaudijus Driskius) kurti. Po šio albumo Liucijus Suslavičius brandino mintį išleisti fotografijų albumą apie sovietinio Lietuvos laikotarpio automobilius. Skiltyje Galerija/Tarybų Lietuva rasite nuotraukų pavyzdžių Liucijaus Suslavičiaus rinktų antrajam albumui.

Galerija yra skirta antrojo Liucijaus Suslavičiaus sumanymui bent iš dalies įgyvendinti. Joje bus Liucijaus Suslavičiaus asmeniškai darytų Lietuvoje fotografijų , iš kurių dalis,  būtų patekusi į antrąjį albumą, taip pat bus artimų temai fotografijų, darytų Latvijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje ir kitur. Deja, jos nebebus autoriaus atrinktos, pavadintos, kaip ir nebus autoriaus komentarų fotografijoms, kurie leistų pamatyti fotografijas Liucijaus Suslavičiaus akimis.

Kuriant šią interneto svetainę prie didžiulio Liucijaus Suslavičiaus archyvo kol kas prisiliesta nežymiai, tad ateityje svetainė bus pildoma ir tobulinama papildoma medžiaga iš Liucijaus Suslavičiaus archyvo, taip pat Liucijų Suslavičių pažinojusių kolegų ir svetainės lankytojų atsiųsta medžiaga.

Svetainė pirmą kartą startavo 2010 metais, o paskutinį kartą buvo papildyta 2015 metais. Per svetainės gyvavimo laikotarpį svetainės turinio valdymo programinė įranga paseno, todėl svetainė tapo kenkėjiškų veiksmų  taikiniu. Siekiant atnaujinti programinę įrangą, svetainė publikuojama iš naujo 2021 metais –  pasikeitė svetainės išvaizda, tačiau turinys nebuvo papildytas. Apie papildymus informacija visada pateikiama naujienose.