Bentley Brooklands (LT)

„BENTLEY BROOKLANDS” – IŠŠŪKIS APLINKOS APSAUGAI

Liucijus Suslavičius

Atidirbusiose dujose – didžiulis išmetamo į atmosferą anglies dvideginio kiekis – net 470 gramų vienam nuvažiuotam kilometrui kelio! Tai bene rekordas tarp serijinių lengvųjų automobilių, tačiau jis nelabai stebina, kai sužinai, jog 100 kilometrų kelio nuvažiuoti prireikia net 20 litrų aukščiausios kokybės benzino. Tad kas gi jis, šitas „šiltnamio efekto” skatintojas?

Patys gamintojai pataliukais vadina jį monstru, tą pilkai sidabrinės spalvos dviejų durų kupė „Bentley Brooklands”, ką tik pristatytą visuomenei pavasariniame Ženevos automobilių salone. Masyvus ir ilgas (ilgis – 5400 mm) klasikinės išvaizdos kupė tikrai neatrodo toks greitas, kaip koks nors „Ferrari”, tačiau iš tikrųjų nelabai jam tenusileidžia – 300 km/h pasiekiami žaibiškai. Nieko nuostabaus – šiam tikrai aukščiausios klasės automobiliui, kurį per 650 darbo valandų surenka rankomis prityrę meistrai, atskirai priderinantys kiekvieną prabangaus ir komfortiško interjero detalę, skirtas V8 tipo 573 AG variklis su dviem turbokompresoriais. Galu gale pavadinimas – „Brooklands” – irgi yra įpareigojantis. Juk taip vadinosi garsi Didžiosios Britanijos lenktynių trasa, kurioje XX amžiaus pradžioje ne tik vykdavo automobilių lenktynės, bet netgi buvo siekiama naujų rekordų. Automobilis su tokiu pavadinimu negali būti nedinamiškas! Ir nei didžiulės benzino sąnaudos, nei išmetamo anglies dvideginio kiekis tikrai nebus kliūtimi tiems, kas norės įsigyti ne mažiau 350 tūkstančių eurų kainuosiantį sekančiais metais pas dilerius atsirasiantį itin ekskliuzyvinį automobilį.

Aplinkos saugotojams belieka guostis tuo, kad tokių teršėjų bus palyginti nedaug – „Volkswagen”, kuriam prikaluso markė „Bentley”, žada savo gamykloje Drezdene surinkti tik 550 „Bentley Brooklands” ir nei vieno daugiau – kad išlaikyti išskirtinumą… Nuotraukos gamintojo

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *