Dar kitoks Drager (LT)

DAR KITOKS „DRAGER”

Vokietijoje, Liubeko mieste įsikūrusios firmos „Drager Safety” pavadinimas gerai žinomas Lietuvos priešgaisrinės saugos tarnybos bei kelių policijos specialistams. Autonominiai kvėpavimo aparatai ugniagesiams, portatyviniai alkotesteriai, sukurti ir pagaminti šioje firmoje, senai tapo įprastais Lietuvoje, jais naudojamasi jau daugiau kaip dešimtmetis.

Tačiau nei technikos pažanga, nei ,deja, daromi nusižengimai nestovi vietoje. Patogūs naudoti alkoholinį apsvaigimą ir jo lygį nustatantys „Drager” alkotesteriai yra bejėgiai, kai į pareigūnų rankas vis dažniau patenka vairuotojai, naudoję narkotikus. Norint įrodyti narkotinio apsvaigimo faktą, tenka atlikti sudėtingus, o svarbiausia, daug laiko atimančius tyrimus. Todėl eilę metų „Drager” firmos specialistai kūrė prietaisą, galintį operatyviai nustatyti, ar vairuotojas yra vartojęs narkotikus. Šiandien galima pasakyti, jog toks prietaisas yra!

Buvo sukurta nauja originali elektroninės ekspresanalizės technologija, pagal kurią prietaisas ištiria įtariamojo seilių mėginį. Specialus vienkartinis vamzdelis, į kurį tikrinamasis turi prileisti seilių, įdedamas į prietaisą ir praėjus vos 15 minučių, spausdintuvas išspausdina raštišką atsakymą, ar įtariamasis vartojo narkotikus, o jei taip – kokius. “Narkotesteris” sugeba atskirti net šešias populiariausių narkotikų rūšis ir tiksliai nurodo, ką prieš sustabdant policijai, naudojo žmogus, kurio seilės buvo ištirtos – hašišą, opiatus, amfetaminą, kokainą ar dar ką nors. Belieka surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą…

Naujasis „Drager” prietaisas susideda iš elektroninio seilių mėginių tyrimo bloko, spausdintuvo rezultatams popierinėje formoje pateikti bei standartinės kompiuterinės valdymo klaviatūros. Jis gali būti įjungtas į automobilio elektros tinklą arba naudoti 220V įtampą, dirbti su juo ne sudėtingiau, kaip tarkime, spausdinti tekstą kompiuteriu.

Nuotrauka gamintojo.

Parengė L.S.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *