Kad langai nerasotų (LT)

Klausimas.

Labai vargina vos išvažiavus iš garažo iš vidaus apšąlantys langų stiklai. Kaip ilgiau išlaikyti juos skaidriais?

Atsakymas

Aprasojantys ir apšąlantys iš vidaus automobilio stiklai liudija, jog automobilio salone pernelyg drėgna. Todėl pirmiausia pagalvokime, kaip pašalinti drėgmę. Paprasčiausias būdas – automobilio saloną vėdinti. Vėdinti atidarius dureles arba liuką stoge ir įjungus ventiliatorių keletą minučių. O kol salonas vėdinsis, patogu nugramdyti žemėn šerkšną nuo langų. Gramdyti langus uždarame salone nėra didelės prasmės – šerkšnas ant grindų ištirps, išgaruos ir vėl nusės ant stiklų. Taip pat reikia nepalikti salone nuo batų nukritusio sniego, išpurtyti kilimėlius. Jei garažas sausas, nakčiai verta palikti šiek tiek nuleistus šoninius stiklus. Net ir šaltame garaže iš ryto visi langai bus skaidrūs. Labai gerai džiovina orą automobilio kondicionierius. Beje, jį žiemą ir taip būtina laikas nuo laiko paleisti veikti bent 20 minučių, kad nesutrūkinėtų jo guminės ir plastmasinės detalės.

Yra ir kiti būdai – specialūs skysčiai,kuriais ištrinami stiklai, vandens garų kondensaciją stabdančių chemikalų primirkytos skepetėlės langams nušluostyti. Galu gale, švarus, nusėdusiais cigarečių dūmais ir riebiais pirštų antspaudais nepadengtas stiklas ne taip greit rasoja ir apšąla.

Pradedant važiuoti, reikia stengtis, kad iš burnos iškvepiamame ore esantys vandens garai nesikondensuotų ant stiklų. Todėl ventiliatoriaus pučiamą orą nukreipiame į priekinį ir šoninius stiklus, visai uždarydami kojų šildymo kanalus. Geriau truputį pakentėti, nei ilgai laukti, kol oro sriautas po truputį išdžiovins stiklus. Įjungus automobilio variklį, pirmąsias kelias minutes reikia vos-vos atidaryti salono šildymo reguliatorių. Tada varikliui nereikės šildyti visos sistemos (variklio aušinimo ir salono šildymo) ir jis greičiau išils. O tada ir šildymo sistema iš karto sušils. Dėl tos pat priežasties neteisinga salono ventiliatorių iš karto paleisti dirbti didžiausiais sūkiais, nes galingas oro sriautas vėl ataušins tik pradėjusį šilti radiatorių. Geriau pirmąsias minutes leisti ventiliatoriui suktis lėčiau ir tik kai pajuntame, jog oras, pučiamas į saloną, pakankamai šiltas, padidinti ventiliatoriaus sūkius. Beje, ar tikrai išnagrinėjote savojo automobilio ventiliacijos sistemos reguliavimo tvarką ir žinote, ką valdo kiekviena jos svirtelė? Gal langai apšąla, nes oro sriautas nukreipiamas ne ten, kur reikia? Būna juk ir labai paprastų neefektyvaus vienos ar kitos automobilio sistemos darbo priežasčių…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *