Prancūziškas automobilis liaudžiai (LT)

Prancūziškas automobilis liaudžiai

„Logan”, kurį netoli Bukarešto esančioje gamykloje sukūrė Rumunijos automobilių gamintoja „Dacia”ir ją valdanti „Renault”, Rumunijos gatvėse pasirodė šį mėnesį.Šalyje parduota per 13.000 modelių. „Renault/Dacia Logan” – tai kompaktinės klasęs 4,25 m ilgio, 1,73 m pločio modelis. Į jį bus montuojami 1,4 litro darbo tūrio (75 AG) arba 1,6 litro (90 AG) varikliai. Iš pradžių „Logan” bus gaminami tik su sedano kėbulais, vėliau atsiras ir universalai, ir hečbekai.

„Dacia Logan” su 1,4 l varikliu gali išvystyti 162 km/h maksimalų greitį, iki 100 km/h įsibėgėja per 13 s, vidutinės degalų sąnaudos 100 km – 6,8 l. „Logan”, kuris pagal variklio galią yra panašus į „Renault Clio”, tačiau už pastarąjį šiek tiek didesnis, iš pradžių kurtas Rumunijos kaimyninėms rinkoms – Balkanų šalims, Rusijai, Ukrainai, Turkijai, Iranui, Šiaurės Afrikai, Lotynų Amerikai ir Kinijai. Tačiau, pasak „RENAULT” vadovo Luji Šveicerio (Louis Schweitzer), „Renault” nusprendė tiekti „Logan” automobilius ir į Vakarų Europos šalis dėl netikėtai išaugusio susidomėjimo.

Ponas Šveiceris sako, kad Vakaruose „Logan” kainuos apie 7.500 EUR, o ši kaina atspindi transportavimo iš Rumunijos išlaidas, taip pat Europos šalyje taikomus įvairius mokesčius. Vidurio ir Rytų Europoje automobilis pasirodys kitą mėnesį. Pavyzdžiui, Vengrijoje – spalį, Baltijos šalyse – 2005 m. pavasarį.

Šio modelio automobiliais Lietuvoje bus pradėta prekiauti 2005 m. balandį. „Renault/Dacia Logan” Vakarų Europoje kainuos 7.500 EUR, besivystančiose šalyse – 5.000 EUR, paskelbė bendrovė. Kol kas negalima tiksliai pasakyti, kiek jis kainuos Lietuvoje, tačiau panašu, jog lietuviai „Logan” galės įsigyti maždaug už 6.000 EUR (21.700 Lt). „Renault” tikisi, jog iki 2010 m. kasmet parduos po 700.000 „Logan” automobilių.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *