Vokiečių Rollsroisas (LT)

,,Vokiečių rollsroisas” – nebe ,,Rols-Royce”?

L.Suslavičius

Aristokratiškosios automobilių markės ,,Rolls-Royce’ įvaizdžio dalimi yra legenda, jog šios markės automobiliai negenda, o jei jau kas nors atsitinka, sugedęs ar sudaužytas ,,rollsroisas” pakraunamas į uždarą furgoną ir taip nugabenamas į remontą. Bet gal taip būdavo, kai ,,Rolls-Royce” valdė ir projektavo naujus modelius anglai. Šiandien legendinė firma yra bavarų rankose, ir visi klausimai, susiję su naujų aukščiausios klasės automobilių kūrimu sprendžiami Miunchene. Pagal BMW informaciją sekančiais metais debiutuosiantis naujasis ,,Rolls-Royce” turės vokišką V-12 tipo 6750 kūb.cm. darbo tūrio variklį, išvystantį 500 AG. Šešių metrų ilgio limuzinas išvystys 250 km/h ir kainuos maždaug 400 tūkstančių eurų. Tikrai karališkas automobilis!

Bet kodėl iš jo juokiasi britai? Juokiasi piktokai, su pašaipa? Mat, ne vieną leidinį apkeliavo nesenai autostradoje netoli Miuncheno tūlo Karlo-Hanso Pflegerio padarytos nuotraukos. Tą dieną važiuojant magistrale, jo automobilį aplenkė didžiulis juodas automobilis keistai atrodančiu kampuotu priekiu be jokių emblemų. Tašiau neilgam – ponas Pflegeris netrukus pasivijo sulėtinusį greitį limuziną ir išgirdo jo variklio skleidžiamus keistus garsus. Dar po minutės keistasis automobilis su įjungtu dešiniuoju posūkio signalu pasuko į kelkraštį, kur pariedėjęs sustojo. Susidomėjęs juo, Pflegeris surizikavo – nors grėsė bauda už sustojimą automagistralėje be reikalo, jis irgi sustojo šalia ir, stvėręs fotoaparatą, keliuose kadruose ,,įamžino” juodąjį limuziną. Staiga prilėkė naujutėlis visureigis su BMW emblema, iššokę iš jo vyrai prikabino sustojusį limuziną ir nusitempė Miuncheno link…

Ponas Pflegeris suvokė nufotografavęs kažką nekasdieniško. Jis pasiūlė nuotraukas Drezdene leidžiamam laikraščiui ,,Bild”, ir čia ekspertai nustatė, jog jose – užmaskuotas būsimojo ,,Rolls-Royce” prototipas, bandytas autostradoje. Deja, matyt subyrėjus varikliui, jis buvo paskubomis nutemptas kaip koks senas laužas.Tarp kitko, autostradoje vilkti buksyru draudžiama, tačiau suvokdami gėdingą situaciją, BMW vyrai nusispjovė į draudimus, kad tik greičiau paslėpti sugedusį ,,rolsroisą”. Užtat dabar britai piktdžiugiškai juokiasi iš jų ,,nacionalinį pasididžiavimą” nusipirkusio ir naują jo modelį sukūrusio Vokietijos koncerno nesekmės. Nors sakyčiau, jog labai juoktis nėra iš ko – vis tiek būsimajame naujame ,,Rolls-Royce” vokiškų sprendimų kur kas mažiau nei angliškų, be to, jau nuo 1966 metų visi Kreve mieste pagaminti šios markės automobiliai turėjo ne britų, o amerikiečių firmoje ,,Buick” sukonstruotą variklį, kurį pastaraisiais metais pakeitė modernesnis BMW gaminamas variklis. Nuotraukose:

1.Taip atrodo užmaskuotas būsimas ,,rolsroisas”.
2.Sugedusį limuziną nusitempė visureigis BMW X 3.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *