Vokietijos policija keičia kailį (LT)

VOKIETIJOS POLICIJA “KEIČIA KAILĮ” Liucijus Suslavičius

Europos Sąjungoje, atrodo, reglamentuojama ir standartizuojama viskas. Atėjo eilė ir policijai. “Senosiose” ES šalyse šiemet prasidėjo vieningo policijos patrulinių automobilių dažymo periodas. Po kelių metų šiandien dar labai skirtingai nudažyti policijos automobiliai visose šalyse taps panašūs kaip viena uniforma aprengti – sidabriniai su sodriai mėlynomis juostomis ant šonų. Užrašas “Policija” bus daromas tos šalies kalba. Tai palengvins orientavimąsi iš kitų šalių atvykusiems vairuotojams ir turistams, padės išvengti nesusipratimų tarp pareigūnų ir į šalį atvykusių užsieniečių. Bene labiausiai ši reforma palies Vokietiją – juk čia tradiciškai policijos automobiliai dažomi žaliai baltai, o ir pačių pareigūnų kiteliai bei uniforminės kepurės yra žalios spalvos. Visgi “kailio keitimo” procesas jau prasidėjo. Dar pernai savo automobilius naujomis spalvomis perdažė Brandenburgo žemės automagistralių policija, šiemet keičiama Žemutinės Saksonijos žemės policijos patrulinių automobilių “uniforma”. Beje, žodį “uniforma” panaudojau ne atsitiktinai – Vokietijos policija irgi palaipsniui bus perrengta naujo pavyzdžio tamsiai mėlynos spalvos uniformomis . Keičiasi net uniforminių kepurių forma – jų viršus dabar bus ne apskritas, o aštuonkampis, kaip kai kuriose kitose šalyse. Tie pareigūnai, kurie jau gavo naujas uniformas, jomis patenkinti – patogesnis sukirpimas, mažiau tepli uniformų medžiaga.

Numatytas gana ilgas pereinamasis laikotarpis, kai ES šalyse vienu metu bus naudojami ir pagal seną, ir pagal naują standartą nudažyti automobiliai, o gatvėse patruliuos skirtingų spalvų uniformas dėvintys policininkai. Mes Lietuvoje irgi jau pergyvenome panašų pereinamąjį periodą, kai gatvėse važinėjo net pagal tris skirtingus standartus dažyti automobiliai – mėlynai geltoni, juodai balti ir baltai žali.

Įdomu, kaip bus Lietuvoje dabar? Aišku viena – mūsų kaimynams latviams, lenkams, estams pereiti prie ES policijos standartų bus paprasčiau – jau dabar jų automobiliai baltai mėlyni, o ir uniformos panašios spalvos…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *