Greičio matuoklis už 45 tūkstančius eurų (LT)

GREIČIO MATUOKLIS UŽ 45 TŪKSTANČIUS EURŲ

Vokietijoje eismą keliuose kontroliuojantys policininkai pradėjo gauti naujus eismo priežiūroje analogo neturinčius greičio matavimo prietaisus “ES 1,0”. Jų konstrukcijoje panaudota visai kita judančio kūno greičio matavimo technologija, kurios pagrindas – specialus daviklis “EinseitenSensor” (todėl ir ES), kuris nepaprastai greit išmatuoja judančio objekto greitį. Prietaiso pristatyme žurnalistams policijos pareigūnai aiškino, kad “kol automobilis pravažiuoja pusę (!) metro, jo judesys užfiksuojamas tris kartus”. Sunku patikėti, bet “ES 1,0” matuoja iš tikrųjų nepaprastai greit ir trumpai, be to, iš labai arti – kai transporto priemonė priartėjo iki prietaiso 18 metrų atstumu. Suprantama, jog nei vienas iš šiandien pardavinėjamų perspėjančių vairuotojus apie matuojamą jų greitį prietaisų net nesureaguoja. O pamatavęs automobilio judesį, jo važiavimo greitį prietaisas taip pat žaibiškai apskaičiuoja pagal labai paprastą mokyklinę formulę – greitis lygus keliui, nuvažiuotam per laiko vienetą.

Tais atvejais, kai greitis didesnis, nei ta riba, kuriai nustatytas prietaisas, jis duoda komandą su juo sublokuotoms kameroms, kurios nufotografuoja transporto priemonę du kartus – jai artėjant link prietaiso ir tolstant nuo jo. Todėl dabar policija žinos registracijos numerį net ir tada, kai priekinis transporto priemonės numeris užmaskuotas arba nuimtas, taip pat galės užfiksuoti motociklininkų daromus pažeidimus. Pareigūnai taip pat teigia galėsiantys su “ES 1,0” fiksuoti pažeidimus posūkiuose (ko negalima daryti su iki šiol Vokietijoje įteisintais greičio matavimo prietaisais). Plokščias prietaiso korpusas leidžia jį netgi pakišti po kelio apsauginiais aptvėrimais ir matuoti greitį iš tokios vairuotojams beveik nepastebimos padėties.

Deja, “ES 1,0” policija neturės itin daug – tokio aukšto lygio technika ir kainuoja atitinkamai – vieno “ES 1,0” komplekto kaina – net 45 tūkstančiai eurų. Visgi sutikime – žmogaus gyvybė neįkainojama, ir jai išsaugoti per didelės kainos nebūna, tiesa?

Parengė Liucijus Suslavičius

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *