Ižuliausi pažeidejų atsikalbinejimai (LT)

ĮŽULIAUSI PAŽEIDĖJŲ ATSIKALBINĖJIMAI

Pas mus mokamos parkavimo vietos miestų gatvėse dar nėra plačiai paplitęs metodas papildyti savivaldybės kasą pajamomis. Gi Vokietijoje, kur automobilizacijos lygis senai pasiekė tą ribą, kai nori nenori reikia riboti parkavimo laiką ir dar paprašyti už tai susimokėti, tokia praktika taikoma labai plačiai. Yra net speciali profesija – parkavimo kontrolierės, populiariai vadinamos politesėmis. Joms nuolatos tenka ginčytis su tais vairuotojais, kurie, norėdami sutaupyti, nesusimokėjo už parkavimą ir todėl bando vienaip ar kitaip įtikinti griežtas kontrolieres, kad jiems baudos šį kartą nereikėtų skirti. Drezdeno laikraščio ,,Bild” korespondentai pabendravo su politesėmis ir surinko įspūdingą pažeidėjų atsikalbinėjimų ir įtikinėjimų kolekciją. Pasklaidykime ją…

,,Parkavimo kvitus aš visada nešiojuosi su savimi, kad automobilių vagys nežinotų, kada aš grįšiu pasiimti automobilio!” Politesės komentaras:,,Jis parodė piniginėje rastą dviejų savaičių senumo kvitą.”

,,Aš pradūriau kairiąją priekinę padangą ir nuėjau iškviesti techninės pagalbos”. Politesė:,,Aš nepatingėjau apžiūrėti automobilį. Visos padangos normaliai pripūstos”.

,,Aš tik minutei užbėgau pas savąją kirpėją, kad susitarti dėl rytdienos!” Deja, politesė – irgi moteris, tad nesunkiai atskyrė, jog skubančios damos šukuosena ką tik padaryta, tad automobilis aiškiai stovėjo parkinge ne minutę, o valandą.

,,Aš buvau pas dantų gydytoją, ir tai truko kiek ilgiau, nei planuota. Negi Jūs bausite žmogų, kuriam skauda dantį?” Nelaimei, tuo momentu vairuotojui iš burnos iškrenta visas protezas…

,,Mano automobilis turi žemesnes spyruokles, todėl aš negaliu užvažiuoti ant šaligatvio ir parkuoju važiuojamojoje dalyje!” Politesė parodo pažeidėjui į parkingą:,,Kaip tik šioje gatvėje parkavimo vietos viename lygyje su važiuojamąja dalimi…”

Bet mėgstamiausiu pasiaiškinimu, kaip teigia Drezdeno politesės, būna toks:,,Aš turėjau kuo greičiau susirasti tualetą, todėl ir nesusimokėjau. Patikėkite, dar minutė, ir būčiau prileidęs į kelnes!”

Būna ne tik gailestį bandančių sukelti pažeidėjų, bet ir įžulių tipų. Politesėms sakoma: ,,Nuleiskite kokį dešimt eurų, tada aš nusipirksiu parkavimo diską (Parkscheibe – diskas su laikrodžio ciferblatu stovėjimo laikui atžymėti). O vienas verslininkas net pabandė įbrukti politesei savo parduotuvės nuolaidų kortelę, sakydamas:,,Tenka čia dažnai palikti automobilį. Tad gal ateičiai susitarkime – aš jums, jūs man…”

Štai taip būna tvarkinga laikomoje Vokietijoje. Tad gal ir gerai, kad pas mus parkavimą kontroliuoja vyrai, o pažeidėjams nuobaudas skiria policininkai, o ne savivaldybės tarnautojos.

Parinko L. Suslavičius

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *