Labai specialus autobusas (LT)

LABAI SPECIALUS AUTOBUSAS

L. Suslavičius 

Sutikite – kiekvienas didesnis renginys po atviru dangumi smirdi. Smirdi tiesiogine to žodžio prasme, nes susirinkus didelei miniai, anksčiau ar vėliau žmonėms prireikia atlikti gamtinius reikalus. O jei renginys, kaip dabar dažnai būna, dar ir gausiai ,,sudrėkinamas” alumi, nepadeda ir pradėti naudoti kilnojamieji lauko tualetai. Senais dar tarybiniais laikais tokiuose didmiesčiuose kaip Maskva ar Leningradas problemą spręsdavo, į žmonių susikaupimo vietas atitempdami priekabas-furgonus su viduje įrengtomis tualetų kabinomis ir jau vietoje laikinai prijungdami jas prie vandentiekio ir kanalizacijos. Viskas buvo gana neblogai, išskyrus viena – statybininkų namelių pagrindu sukurti kilnojamieji tualetai stovėjo ant aukštos važiuoklės ir ropštis vidun reikėjo 6-7 laipteliais.

Laikas bėgo, tualetai surūdijo, o mitingų ir renginių liaudžiai gausėjo. Todėl pernai Sankt-Peterburgo merija nusprendė vėl aprūpinti miestą kilnojamais tualetais, bet jau kitokiais, šiuolaikiniais. Miesto santechninėmis problemomis užsiimantis susivienijimas ,,Vodokanal” kreipėsi į Minsko automobilių gamyklą su prašymu pagaminti …mobilius viešuosius tualetus. Baze jiems pasitarnavo AMAZ gaminami žemagrindžiai miesto autobusai MAZ-103. Iki miesto prie Nevos upės trijų šimtų metų jubiliejaus ,,Vodokanal” turi gauti 22 autobusus-tualetus – po vienuolika vyrams ir moterims! Taip, jau numatyta, kad labiausiai lankomose miesto vietose, kur nėra viešųjų tualetų( prie Kazanės Dievo motinos soboro, Rūmų aikštėje, Nevos prospekte), kiekvieną rytą bus atvairuojami ir pastatomi du autobusai. Kaip sakoma – ,,berniukams” dešinėn, ,,mergaitėms” kairėn.

Išore autobusas-tualetas mažai tesiskiria nuo maršrutinio ,,mazo”, kokių nemažai Sankt-Peterburge. Tik jo stiklai užtamsinti, o stovintis ,,darbo vietoje”autobusas dviem žarnomis prijungiamas prie miesto vandentiekio ir kanalizacijos tinklų. Salone – aštuonios atskiros tualetų kabinos, praustuvai, kita įranga, įskaitant darbo vietą kasininkui. Žemagrindis autobusas pasirinktas neatsitiktinai – tualeto projektuotojai numatė rampą invalidų vežimėliams ir specialią didesnę jiems pritaikytą tualeto kabiną.

Tokių labai specializuotų autobusų dėka tikimasi civilizuotai išspręsti šią didmiesčiams tikrai aktualią problemą.

Nuotraukose:

1.Autobusas-tualetas MAZ-103

2.Salono vidaus vaizdas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *