Mažieji akseleratai uz vairo (LT)

MAŽIEJI AKSELERATAI UŽ VAIRO Liucijus Suslavičius

Per visą Europą nuskambėjo trijų metukų Eriko iš Vokietijos miesto Bocholto nuotykiai – mažylis įsigudrino per tris dienas sukelti dvi autoavarijas, sudaužyti tris automobilius. Ir tai ne taip, kaip paprastai būna su tokio amžiaus mažyliais, netikėtai išeinančiais į važiuojamąją dalį ar dviratuku išvažiuojančiais į kelią. Eriko ,,žygiai” verti Gineso rekordų knygos (ir tikriausiai bus joje paminėti), nes berniukas avarijas sukėlė, vairuodamas tikrą automobilį.

Pirmąją avariją Erikas sukėlė prie savo namų. Jis ,,nukniaukė” tėvo ,,Honda Accord” raktelius, įsiropštė į automobilį, užvedė jį ir …rėžėsi į kaimyno ,,Toyota Yaris”. Nuostolis – 5000 eurų. Draudimas dar nespėjo atlyginti nuostolių, kaip atsitiko antra avarija. Tiesa, dėl jos kur kas kaltesni suaugę. Sužinoję apie jaunąjį ,,vairuotoją”, pas Eriko tėvus atvyko televizijos reporteriai. Jie panoro natūroje nufilmuoti, kaip mažylis užveda automobilį. Ką gi, tėvas sutiko ir įteikė ,,hondos” raktelius sūnui. Tiesa, pats jis dėl visa ko atsistojo šalia durelių. Bet čia įsikišo operatorius, pareiškęs, jog tėvas matosi kadre, ir pareikalavo, kad ponas Stefanas pasitrauktų!. Šis pakluso, ir tada mažylis vėl pasuko raktelį spynelėje…Rezultatas buvo panašus, kaip ir pirmą kartą – ,,Honda”, kurios pavara buvo įjungta, šaute šovė į priekį ir ,,nutarkavo netoliese stovėjusio ,,Volksvagen Derby” šoną. Nuostolis – 1000 eurų. Vaikas ir šį kartą atsipirko nedideliu išgąsčiu, bet tėvui policija surašė protokolą ir jam bus skirta bauda. Ar pareikštos pretenzijos avariją faktiškai surežisavusiems televizijos reporteriams, nepranešama.

Taigi, šiandien jau ir trijų metų vaikai sugeba užvesti automobilį ir bando važiuoti. Bet gal tik Erikas yra toks akseleratas? Nieko panašaus! Yra dar gabesnių mažylių. Vėlgi Vokietijoje, Euskirchene, viename iš kempingų, taip pat trijų metų Jannikas pasiėmė televizoriaus ekrane futbolo turnyrą stebėjusio (ir todėl į nieką dėmesio nekreipiančio) tėvo automobilio raktelius, nupėdino prie šeimyninės ,,Renault Laguna”, atsidarė ją, sėdo prie vairo, įkišo raktelį į spynelę ir užvedė automobilį. Po to jis įjungė automatinės pavarų dėžės atbulinę pavarą, kažkaip nuspaudė akseleratoriaus pedalą ir atbulas nuriedėjo per kempingą. ,,Laguna” rėžėsi į vieną palapinę, ją nugriaudama, po to į kitą, kurioje miegojo du berniukai, ir sustojo. Kaip vėliau sakė avariją tyrę policininkai, vaikus tikriausiai saugojo itin budrus angelas- sargas – nei ,,jaunajam automobilininkui”, nei kitiems dviem vaikams nieko rimto neatsitiko..

Kaip matome, viskas pažengė į priekį – ir vaikai, kuriems jau nebeįdomūs žaisliniai automobiliai, ir automobilių konstrukcija, tiek paprasta, kad net trijų metų vaikas gali juos priversti važiuoti. Ar galima buvo pagalvoti apie tokius mažylių nuotykius tada, kai automobilius reikėjo užvedinėti rankena, o jų vairui pasukti ar pavaroms įjungti reikėjo suaugusio vyro jėgos?

Nuotraukose: trijų metukų ,,vairuotojai”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *