Netrukdykite policijos be reikalo (LT)

NETRUKDYKITE POLICIJOS BE REIKALO

Liucijus Suslavičius

Visose pasauli šalyse policija deklaruoja esanti pasirengusi padėti nuo nusikaltėlių nukentėjusiems arba į bėdą pakliuvusiems žmonėms. Tiesą sakant, ji tai ir daro be jokių deklaracijų. Tad net ir teigiantys, jog nepasitiki pareigūnais, žmonės, ieškodami operatyvios pagalbos, pirmiausia kreipiasi į policiją, o ne, tarkim, į bažnyčią…Tačiau bėdų juk būna visokių, tame skaičiuje ir tokių, dėl kurių kaltas tas, kuris dabar šaukiasi pagalbos. Pareigūnams neretai tenka padėti tik dėl savo paties elgesio problemų turintiems asmenims. Galu gale toks pareigūnų iškvietimas kainuoja pinigus, ir nemažus, o nei viena pasaulio policija nesigiria turinti lėšų tiek, kad viskam pakaktų. Nenuostabu, kad anksčiau ar vėliau kyla noras pareikalauti sumokėti už policijos suteiktas paslaugas.

Kaip praneša Vokietijos Saksonijos žemėje leidžiamas laikraštis “Bild Dresden”, Saksonijos policija oficialiai pasitvirtino savo teikiamų paslaugų kainoraštį ir dabar apmokestina kai kuriuos savo “klientus”. Pavyzdžiui, asmuo, piktnaudžiaujantis alkoholiu ar narkotikais ir dėl to pakliuvęs į bejėgišką padėtį, besivoliojantis gatvėje ar kur po krūmu, bus policijos pareigūnų pakeltas, nuneštas į automobilį ir pristatytas į nuovadą, kur jį apžiūrės medikas. Tačiau ryte už “pasivažinėjimą” policijos automobiliu jis turės sumokėti 40 eurų, o už saugią nakvynę policijos nuovados kameroje – dar 34 eurus.

Jei bute ar firmoje įrengta apsaugos sistema suveiks be reikalo – dėl gedimo ar šeimininko neapdairių veiksmų – už į tokį nepagrįstą iškvietimą atvykusio policijos ekipažo sugaištą laiką reikės mokėti 77 eurus už pirmą valandą ir 37 eurus už kiekvieną pradėtą sekančią valandą. Analogiški įkainiai nustatyti taip pat šeimininkų neprižiūrėtų gyvūnų gelbėjimo darbams – jei pro langą išskridusi papūga įsipainiojo medžio šakose ar mylimas šunelis, bėgiojęs be pavadėlio, įkrito į atvirą šulinį, pareigūnai padės, kiek galės, tačiau po sėkmingos gelbėjimo operacijos pasižiūrės į laikrodį ir išrašys sąskaitą atitinkamai sumai… Apmokestindama kai kurias savo teikiamas paslaugas, policija siekia padidinti piliečių atsakomybę už savo veiksmus, paskatinti juos būti tvarkingesniais, apdairesniais, nepervertinti savo galimybių nei gatvėje, nei prie baro…Juk ne veltui sakoma – atsargų ir dievas saugo!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *