Orlaivių greičio rekordas (LT)

NAUJAS ORLAIVIŲ GREIČIO REKORDAS

Liucijus Suslavičius

Gerai, kad pasaulyje dar nestokojama žmonių, ne tik siekiančių padaryti ką nors neįprasto, romantiško, primenančio XX amžiaus pradžios technikos laimėjimus, bet ir galinčių tai apmokėti. Vienas iš tokių neramios sielos žmonių – amerikietis milijardierius Steve Fossett’as, išgarsėjęs visame pasaulyje, kai 2002 metų liepos mėnesį vienas apskrido aplink pasaulį karšto oro balionu.

Nesenai jis vėl privertė aviacinius sluoksnius visame pasaulyje kalbėti apie save– 2004 metų

spalio 20 dieną Vokietijoje virš Bodeno ežero jis pasiekė naują pasaulio rekordą skrendant orlaiviu

– S.Fossett’o valdomas 75 metrų ilgio orlaivis „Zeppelin NT” praskrido 1000 metrų ilgio matavimo ruožą abiem kryptimis vidutiniu 111,8 km/h greičiu. Daugiau kaip keturis metus išsilaikęs orlaiviu

„Lightship A 60″ britų pilotų James’o Dexter’io ir Michael’io Kendrick’o pasiektas greičio rekordas – 92,8 km/h buvo viršytas 20 procentų!

Rekordinis orlaivis sukurtas firmoje „Zeppelin Luftschiff Technik GmbH” dar 2001 metais ir nuo tada skraidina turistus, vienas orlaivio egzempliorius parduotas Japonijos oro transporto firmai. Po skrydžio naujasis pasaulio rekordininkas prisipažino, kad jį taip žavėjo šis 12 keleivių skraidinti skirtas modernus orlaivis, kad galu gale gavęs sutikimą rekordiniam skrydžiui, jis net nelaukęs, kol oro sąlygos bus idealios. Jo nekantrumas buvo apvainikuotas rekordiniu greičiu jau pirmame skrydyje, tačiau S.Fossett’as nusprendė pratęsti malonumą ir matavimo ruožą praskrido dar tris kartus! Rekordinį „cepelino” skrydį Friedrichshafene Vokietijos Aeroklubo pavedimu stebėjo ir jo rezultatus užfiksavo Vokietijos Balionų sporto federacijos komisarai. Rekordui įteisinti visa skrydžio medžiaga pateikiama 1905 metais Paryžiuje įkurtai pasaulinei oro sporto sąjungai (Federation Aeronautique Internacionale arba FAI).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *