Peugeot Partner (LT)

,,BERLINGO”/ ,,PARTNER” – ANTRASIS PRISISTATYMAS

Liucijus Suslavičius

Mažos klasės komercinius automobilius – dvynius ,,Citroen Berlingo”/,,Peugeot Partner” Lietuvoje žinome gerai – šie nuo 1996 metų gaminami modeliai ganėtinai dažnai sutinkami gatvėse ir keliuose. Savotiškas jų siluetas tapo įprastu ir nieko nebestebina, o pagyrimų jiems tie, kurie jais važinėja, tikrai negaili..

Bet ir labiausiai vykusi konstrukcija laikui bėgant sensta, juolab rinkoje atsirado ,,jaunesni” konkurentai su ,,Fiat”, ,,Opel” ir ,,Ford” emblemomis. Tad atėjo laikas ,,atšviežinti” šauniąją porelę ,,Berlingo”/,,Partner”. Iš karto pasakysime, kad agregatų nei keisti, nei modernizuoti dar nereikėjo – automobilis komplektuojamas tais pačiais varikliais (75 arba 109 AG benzininiais, 69 arba 90 AG HDI tipo dyzeliniais), tomis pačiomis pavarų dėžėmis ir kita ,,mechanika”. Ir pakaba tokia pati – gerai slopinanti kelio nelygumus. Tiesa, galima prikišti, kad dėl to posūkiuose krautas automobilis pernelyg pasvyra, bet prie to tiesiog reikia priprasti.

Atsižvelgiant į naujus reikalavimus automobilių pasyviajam saugumui, gamintojas sustiprino laikantįjį kėbulą, bet iš išorės to ir nepastebėsi. Geriausiai matoma pakeista priekinė mažųjų furgonėlių dalis, jų ,,veidas”. Ji tapo išraiškingesne, vizualiai masyvesne ir dabar labai primena naujausios kartos ,,off-road” klasės visureigių dizainą. Ypač ,,karinga” yra ,,Peugeot Partner” komplektacija ,,Escapade”, turinti net priekinius automobilio žibintus apsaugančias groteles! Agresyvaus visureigio įspūdį dar labiau sustiprina juodi plastmasiniai ratų arkų praplatinimai, tokie charakteringi džipams. Kiti du įrangos variantai – ,,Presence” ir ,,Premium” – yra kuklesni.

Kitas pastebimas pasikeitimas, bet jau salone – naujas prietaisų skydelis su kitaip įrengtomis ventiliacijos angomis, daugiau įvairių nišų ir dėtuvių smulkiems daiktams ir dokumentams. Jų, kaip žinia, komerciniame automobilyje niekada nebūna per daug. Keleiviniame-krovininiame variante su antra sėdynių eile numatytos šoninės saugos oro pagalvės bei pagal užsakymą už papildomą 530 eurų kainą įrengiamos kairiosios galinės durelės.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *