Tokie griežti Italijos karabinieriai (LT)

TOKIE GRIEŽTI ITALIJOS KARABINIERIAI

Man visada kėlė ir kelia nuostabą įvairių tam tikrą padėtį visuomenėje užimančių žmonių, tarp jų ir politikų, pareiškimai, jog Lietuvoje esą per didelės baudos už Kelių eismo taisyklių ir kitus administracinius teisės pažeidimus. Mat, jos neatitinka Lietuvos piliečių pajamų lygio ir todėl turi būti sumažintos. Į tai atsakyčiau paprastai – neturi pinigų baudoms, nenusiženginėk. Niekas neverčia vairuoti išgėrus, viršyti greitį, važiuoti ten, kur draudžiama, tiesa? Laikysies tvarkos, ir net didžiausios baudos tau nebaisios.

Viena iš negailestingiausius tvarkos saugotojus turinčių šalių – Italija. Jau pirmame mokamos automagistralės kontrolės punkte galima prarasti pinigus ir automobilį, jei padarysi dažnam lietuviui smulkmena atrodantį pažeidimą – per klaidą įvažiavęs ne į tą juostą, bandysi apsisukti ar išvažiuoti iš jos atbulas. Karabinieriai skirs maždaug 7000 litų dydžio baudą ir 3 mėnesiams areštuos automobilį. Išsipirkti, kaip taisyklė, nepavyks.

Viršijote greitį 11 km/h virš leistinos ribos? Ruoškite piniginę, čia ne Lietuva, kur atsiperkama 50 litų bauda. Mokėsite ne mažiau 550 litų, na o jei jau leistiną greitį viršijote 41 km/h, bauda sieks ne mažiau 1120litų, bet jei pasiginčysite su pareigūnu, tai ji ir 3500 litų pasieks(pas mus – nuo300 iki 500 litų). Nedidelis stovėjimo taisyklių pažeidimas gali būti įvertintas 110 litų, o šiurkštus(automobilis paliktas autobusų sustojime, ant pėsčiųjų tako ir pan.) – tai jau 300 litų, o gali būti ir daugiau. Jei pažeidėjas nenori ar negali jam skirtos baudos sumokėti pareigūnui, karabinieriai paprasčiausiai kaip užstatą pasiims vairuotojo pažymėjimą. Kaip tai! – sušuks lietuvis- o kaip aš toliau važiuosiu, namo sugrįšiu? Deja, Italijoje toks pareigūnų elgesys nelaikomas kaip pas mus, Lietuvoje, žmogaus teisių apribojimu, ir piniginę pakrapštyti vis tiek teks. O tada ir vairuotojo pažymėjimą pareigūnai gražins.

Taip kad skųstis mūsų baudomis ir mūsų policininkais gal ir nevertėtų, geriau ir namuose, ir svetur paprasčiausiai elgtis taip, tų baudų nereiktų mokėti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *